Kupiłeś mieszkanie z rynku pierwotnego. Typowy stan deweloperski, gołe ściany i wylewka. A może z wtórnego – mieszkanie w dobrej lokalizacji, ale do gruntownego odświeżenia. Pierwsza rzecz, nad którą powinieneś się zastanowić w każdej z obu tych sytuacji: w jaki sposób znaleźć dobre firmy remontowo wykończeniowe do przeprowadzenia prac w Twoim wymarzonym M. I może ważniejsze pytanie: co oznacza, że dana firma jest tą „dobrą”? Poniżej kilka wskazówek, które mogą okazać się przydatne.

Najlepsza sytuacja to ta, w której otrzymujesz kontakt do firmy remontowo wykończeniowej z polecenia. Koleżanki, szefa, ciotki, mniejsza z tym. Istotne, że jest to firma sprawdzona, to znaczy taka, po której wiesz, czego możesz się spodziewać. Wtedy możesz przygotować się na to, co Cię czeka, znasz warunki finansowe, tempo pracy, a najważniejsze – efekty.

Co jednak, jeżeli nie masz nikogo, kto mógłby polecić Ci usługi dobrej firmy? Wówczas musisz sam ją znaleźć. Oto kryteria, którymi należy się kierować.

Oferowany czas wykonania usługi

Jeżeli stolarz obiecuje Ci wykonanie zabudowy kuchennej w tydzień, a fachowiec „od wszystkiego” stwierdza w trakcie pierwszej rozmowy telefonicznej, że remont całego mieszkania przeprowadzi w ciągu trzech dni – niech natychmiast zapali Ci się ogromna, migająca niczym neon czerwona lampka. Jak mówi stare przysłowie – mierz siły na zamiary, a dobre firmy remontowo wykończeniowe potrzebują czasu, by swoje usługi wykonać porządnie i na wysokim poziomie.

Koszty

Warto na samym początku porozmawiać o stawkach, czy dana kwota podawana jest całościowo – jako ryczałt, czy rozliczana za metr kwadratowy czy bieżący materiału bądź prac. Zaalarmować Cię powinny wyjątkowo niskie, „promocyjne” stawki, po takich możesz spodziewać się wydania jeszcze co najmniej dwukrotności na poprawki i przeróbki. Dobre firmy remontowo wykończeniowe mają swoje standardy i cenią się adekwatnie do poziomu usług.

Inwencja

Dobry fachowiec będzie dyskutował. Nie oznacza to typowego „Paaanie, to się nie da”. Oznacza to, że jeśli będzie widział, że pomysł Twój czy architekta wnętrz nie ma racji bytu – nie pasuje, będzie źle wyglądal czy stwarzał problemy w późniejszym uzytkowaniu – od razu Cię o tym poinformuje. Dobre firmy remontowo wykończeniowe zaproponują Ci alternatywne rozwiązania, bazując na swoim doświadczeniu i mając na celu pozostawienie klienta usatysfakcjonowanym.

Bo nie od dziś wiadomo, że zadowolony klient to taki, który będzie firmę polecał innym, a sam korzystał z jej usług w ponownej potrzebie. Obopólny zysk na wagę złota.

Kategorie: Bez kategorii

Powiązane Posty

Bez kategorii

Każde mieszkanie, czy dom wymaga po kilku latach odświeżenia

Każde mieszkanie, czy dom wymaga po kilku latach odświeżenia co poleca Pan Krzysztof Kulasiński. Kiedy przychodzi ten moment stajemy przed wyborem odpowiednich fachowców, którzy zajmą się wnętrzem naszego „M”. Tylko jak wśród wielu ofert wybrać Czytaj więcej…

Bez kategorii

Obecnie firmy świadczące usługi budowlane są coraz bardziej potrzebne

Obecnie firmy świadczące usługi budowlane są coraz bardziej potrzebne, ze względu na rosnący popyt na remonty wszelkiego rodzaju wnętrz. Z tego względu na rynku powstało wiele firm świadczących te usługi. Jak jednak rozpoznać dobrych fachowców Czytaj więcej…

Bez kategorii

W dzisiejszych czasach nie jest łatwo znaleźć dobrego fachowca

W dzisiejszych czasach nie jest łatwo znaleźć dobrego fachowca. Rynek został zalany przez różne przedsiębiorstwa, reklamujące się jako najlepsze firmy remontowe. W rzeczywistości niewiele z  nich jest godnych uwagi. A zapotrzebowanie na dobrych fachowców nieustannie Czytaj więcej…