Każde mieszkanie, czy dom wymaga po kilku latach odświeżenia co poleca Pan Krzysztof Kulasiński. Kiedy przychodzi ten moment stajemy przed wyborem odpowiednich fachowców, którzy zajmą się wnętrzem naszego „M”. Tylko jak wśród wielu ofert wybrać tę najlepszą? Na co zwrócić uwagę, prześwietlając firmy remontowo wykończeniowe? Najlepiej skorzystać z kilku poniższych wskazówek:

1. Znajdź potencjalnych wykonawców.

Poszukiwania najlepiej rozpocząć w Internecie – zaoszczędzi to czas, a przy okazji da możliwość zebrania przydatnych informacji na temat danej ekipy. Warto skorzystać z wyszukiwarki, wpisując odpowiednią frazę, zalogować się na portalach branżowych, forach czy grupach tematycznych na portalach społecznościowych.

2. Zbierz informacje na temat danej firmy.

Im więcej informacji tym lepiej – czytaj opinie o jakości prac, sprawdź zadowolenie klientów i zainteresowanie daną firmą – im większe zainteresowanie, tym prawdopodobnie firma lepsza, bo ludzie polecają ją dalej, a zadowoleni klienci regularnie wracają.

3. Rozmawiaj z firmami.

Firmy remontowo wykończeniowe powinny chętnie udzielać odpowiedzi na Twoje pytania, możliwie szybko, dokładnie i fachowo. Dobry specjalista zna się na swojej pracy, żadne wyzwanie nie jet mu straszne, a na wszelkie pytania jest gotowy odpowiedzieć i na pewno nie pozostawi swojego klienta w niepewności.

4. Sprawdź z jakich materiałów korzysta dana firma.

Szanujący się usługodawca dba o jakość materiałów z jakimi pracuje i nie zadowala się byle czym. Prawda ta dotyczy nie tylko materiałów budowlanych (gładzie, grunty itd.), ale również (a może nawet przede wszystkim) narzędzi pracy. Kielnie, szpachle czy kuwetki malarskie powinny być nie tylko solidne, ale i utrzymane w dobrej kondycji (czyste).

5. Sposób pracy.

Kiedy zdecydujesz się na współpracę z daną firmą, sprawdzaj, w jaki sposób wykonuje ona określone czynności – czy robi to starannie, dokładnie, czy od niechcenia. Jeśli kładąc glazurę czy terakotę, fachowca nie interesuje poziomica czy krzyżaki (lub co gorsza „fachowiec” nie zna tych pojęć), gdy przy malowaniu nie posługuje się taśmą malarską, lepiej jak najszybciej zakończyć współpracę, aby nasze pieniądze nie trafiły „w błoto”.

Kategorie: Bez kategorii

Powiązane Posty

Bez kategorii

Kupiłeś mieszkanie z rynku pierwotnego ?

Kupiłeś mieszkanie z rynku pierwotnego. Typowy stan deweloperski, gołe ściany i wylewka. A może z wtórnego – mieszkanie w dobrej lokalizacji, ale do gruntownego odświeżenia. Pierwsza rzecz, nad którą powinieneś się zastanowić w każdej z Czytaj więcej…

Bez kategorii

Obecnie firmy świadczące usługi budowlane są coraz bardziej potrzebne

Obecnie firmy świadczące usługi budowlane są coraz bardziej potrzebne, ze względu na rosnący popyt na remonty wszelkiego rodzaju wnętrz. Z tego względu na rynku powstało wiele firm świadczących te usługi. Jak jednak rozpoznać dobrych fachowców Czytaj więcej…

Bez kategorii

W dzisiejszych czasach nie jest łatwo znaleźć dobrego fachowca

W dzisiejszych czasach nie jest łatwo znaleźć dobrego fachowca. Rynek został zalany przez różne przedsiębiorstwa, reklamujące się jako najlepsze firmy remontowe. W rzeczywistości niewiele z  nich jest godnych uwagi. A zapotrzebowanie na dobrych fachowców nieustannie Czytaj więcej…